HABERLER

Walkera F210 3D İncelemesi

Walkera F210 3D – İdeal başlangıç yarış droneu

Walkera F210 3D Özellikleri

BOYUTLAR: 182x182x103mm
PİL DAHİL AĞIRLIK: 370g (2D)
UÇUŞ SÜRESİ: 8-9 dakika (3D)
UÇUŞ SÜRESİ: 5 dakika (2D)
UZAKTAN KUMANDA: DEVO 7
UÇUŞ KONTROL KARTI: F3D, CleanFlight
PİL: 14.8V 1300mAh 40C 4S LiPo
FIRÇASIZ MOTORLAR: 2500Kv
KAMERA: 700TVL
FOV (GÖRÜŞ AÇISI): 120°
VIDEO SINYAL FREKANSI: 5.8GHz (anten dahil)

Walkera F210 3D İncelemesi

Hız ve çeviklik; bir drone yarışında başarılı olmak için size gereken en önemli iki özellik. Çoğu durumda, bu iki özelliği edinmek için, çevrimiçi olarak diğer pilotların bileşenlerini ve bu bileşenleri nasıl ayarladıklarını, PID değerlerini öğrenmek ve bir yarış droneu oluşturmak için ek olarak zaman, güç ve para harcamak gerekir. Ama kimin bu kadar zamanı ve enerjisi var ki? Bir an önce drone yarışı hobisine atılmak için ihtiyacınız olan şey, Walkera F210 3D.

Kutusundan çıkar çıkmaz, başlangıç seviyesinden usta pilotlara kadar her seviyede kullanıcıya uygun olarak ayarlanmış olarak ve yüksek hızlarda yüksek manevra kabiliyetine sahip olarak gelmektedir. Yeni pilotlar, flip ve roll hareketlerinin engellendiği ve droneun kendi seviyesini ayarladığı 2D Stabilize Mod’da uçuş yapmaya başlayabilirler. Ardından yine otomatik seviye ayarlayan ancak flip ve roll hareketlerini yapmaya izin veren 2D Intermediate Mod’a geçilebilir. Son olarak, 2D Gelişmiş Modu, hiçbir stabilizasyon olmadan tam kontrol verir. Bu mod, en deneyimli pilotlar için ayrılmıştır. 8-9 dakikalık uçuş süresiyle, hangi modda uçarsanız uçun bu drone sizi üzmeyecektir.

Walekra F210 3D Yedek pervaneler

İlk olarak, çerçeve ve bileşenlere bir göz atalım. İnce ve sağlam karbon fiber çerçeve, bir kaza anında yüksek dayanıklılık sağlamaktadır. Pil dahil 370g ağırlığı, şık tasarımı ve düzgün yerleştirilmiş bileşenleri, Walkera F210 3D’nin üzerinde ne kadar durulduğunu daha da iyi açıklıyor. Bu drone, 1300mAh 40c 4S LiPo pil ile eşleştirilmiş Walkera 2500Kv motorlar ile çalışmaktadır. 40C gibi düşük deşarj hızına sahip olsa da, zor durumlardan sizi kurtaracak çevikliği size sağlamaktadır. Kendinden hazır gelen motor koruyucular da ayrıca iyi düşünülmüş çünkü tecrübeli pilotlar bilir ki korumasız bir motor daha ilk kazada çalışmaz hale gelebilir. İkili alıcı antenler eğilip bükülebilir olarak yapılmışlar bu da sadece droneu taşıma ve saklama konusunda yardımcı olmayıp aynı zamanda bir kazada kırılma ve hasar görme olayını da engellemektedir.

Walkera F210 3D’ye bütünleşik olarak gelen 700 TVL, 120° kamerası, FPV gözlüklerle kullanıldığında temiz ve net bir görüntü vermekte olup aynı zamanda yüksek yatay çözünürlük ve geniş görüş açısı sağlamaktadır. Süper parlak ön LED’leri ise, tamamen karanlık ortamlarda uçmanıza olanak verecek şekilde aydınlatma sağlamaktadır ancak sadece çok tecrübeli pilotlar için önerilmektedir. Yeni yükseltilen OSD sistemi, pilotu önemli durumlar için sürekli güncel tutar örneğin roll/pitch açıları, ufuk çizgisi, pil ve voltaj durumu veya uçuş süresi gibi. Açısı ayarlanabilir ön kamera mekanizmasının, uçuş stilinize ve hızınıza uygun olarak ayarlanabilir olması artı bir özellik. LOS uçuşlar sırasında, arka LED’ler de tıpkı kara taşıtlarında olduğu gibi fren ve dönüş sinyalleri gibi davranarak pilota görsel olarak drone hakkında bilgi sağlamaya devam etmektedir.

Walkera F210 3D Devo 7

Standart konulara artık bir son verelim ve Walkera F210 3D’nin asıl olarak diğer dronelardan farklı olduğu konuya geçelim. 3D uçuş. DEVO 7 uzaktan kumandası üzerindeki Uçuş Modu düğmesini açtığımızda, uçuş sırasında standart ufuk hizasındaki uçuş modundan tersine çevrilmiş 3d moduna geçilebilmektedir. Motorlar, anında ters yönde dönerek drone ters dursa bile droneun havada durmasını sağlamaktadır. Bu modda, bütün kontroller ters çalışmaktadır. Ayrıca bütün bu özelliklere ek olarak, bu cihazda kayıp model alarmı bulunmaktadır, eğer droneun kontrolünü kaybeder ve bilmediğiniz bir yerde kaza yapıp düşürürseniz, kumanda üzerindeki bir switch yardımıyla, direkt olarak droneunuza sizi yönlendirmektedir.

Bir bütün olarak, bu quad bizi birçok yönden şaşırttı. Kutusundan çıkar çıkmaz gayet güzel ayarlı ve uçuşa hazır şekilde olan drone sayısı pek azdır. Daha kutusundan çıkardıktan dakikalar sonra 3d modu bile test etmeye hazır haldeydi. Kontroller oldukça duyarlı ki bu da cihazınızı her zaman kontrol altında tutmanız için çok önemli bir özelliktir. Hızı ve çevikliği bizi bizden aldı; söyleyebiliriz ki bir başlangıç droneu olarak Walkera F210 3D gerçekten çok uygun bir drone.