Türkiye Drone Ligi

Games Week Promo - Türkiye Drone Ligi

Türkiye Drone Ligi ve Drone Sporları Derneği 2016 yılında ülkemizde drone ve drone sporlarını tanıtmak ve geliştirmek amacı ile kurulmuşlardır. Türkiye Drone Ligiyarışları, pilot eğitim ve drone teknoloji geliştirme akademisi, pilotlara parça desteği sağlayan cornerları, halkın kullanımına açık Türkiye Drone Ligi pistleri, marka ürünleri ve güçlü tanıtım kanalları ile kurumsal altyapısını oluşturarak drone sporunu ve teknolojilerini geliştirmektedir.  TDL Akademi çalışmaları çerçevesinde Nişantaşı Üniversitesi ile Nish Partner olarak Türkiye’de yarış drone u üretimi konusunda çalışmalara da başlamış bulunmaktadır. 

11 Mart 2017 tarihinde Türkiye Drone Ligi 1. Etap yarışları, 32 pilot (2 yabancı) katılımı ile Küçükçiftlik Park’ta organize edilmiştir. Türkiye Drone Ligi etapları yarışlar,drone eğitim ve deneyim alanları, sahne şovları, teknoloji stantları ve grafitti şovları ile bir teknolojik festival içeriği sağlamaktadır. Ayrıca Türkiye Drone Ligi etapları Acun Medya’nın TV8,5 kanalında ‘’Türkiye Drone Ligi Yarışları’’ programında. 1. Etap yarışları 18 Mart 2017 tarihinde yayınlanmıştır. 

TDL’nin tüm operasyonunu şimdiye kadar 500’den fazla eventte 30’dan fazla mekanda 4 milyon kişiyi ağırlamış URBAN BUG markası organize etmektedir. 

Türkiye Drone Ligi drone sporlarını geniş kitlelere yaymak amacı ile TDL yarışlarının daha kompakt versiyonu olan DroneManya’nın birincisini ise 19 Mayıs 2017 Ataşehir Gençlik Festivali’nde 15.000 kişinin katılımı ile gerçekleştirmiştir.  14-17 Eylül 2017’de Uluslararası Dijital Oyun ve Teknoloji Fuarı GameX’te de TDL DroneManya şovu ile yer almış, 2-5 Kasım 2017 tarihleri arasında CNR Games Week  İstanbul oyun ve teknoloji fuarında geliştirilmiş DroneManya şovunu gerçekleştirmiştir. 

Türkiye’de basının ve kamuoyunun drone sporlarına olan ilgisinin en önemli göstergesi ise TDL 1. Etap Yarışı ve DroneManya ile elde edilen 3.000.000 Dolarlık basın dönüşüdür.

Türkiye Drone Ligi’nin hizmet öğeleri ile marka bütünlüğünü tamamlayarak tüm yazılı, görsel, sesli, dijital ve sosyal medya mecralarında tanıtımı gerçekleştirilmektedir.  Bu da ülkemizde drone a olan ilgi alakanın yüksek olduğunu ortaya koymaktadır. 

Hedefimiz,kurduğumuz Drone Sporları Derneği’nden ve TDL’den sporcuların uluslararası yarış kuralları çerçevesinde yarışarak yurt dışı yarışlarda da ülkemizi temsil etmesini sağlamak, ülkemizde de drone teknolojisi ve sporunun dünya ile aynı anda yaygınlaşmasını sağlayabilmektir.  

Türkiye Drone Ligi,  özel olarak dizayn edilmiş pistlerde gerçekleştirilmektedir. 

Drone eğitim akademisi, cornerlar, iç-dış mekana göre dizayn edilmiş TDL pistleri ve marka ürünlerimiz ile Türkiye Drone Ligi markası kısa süre içerisinde ülke çapında tanınmıştır.

Türkiye Drone Ligi markası  şirketimiz Futura Organizasyon Ltd Şti tarafından tescillenmiştir.