TDL 1. Etabı

TÜRKİYE DRONE LİGİ 1. ETAP İSTANBUL ETABI SONUÇLANDI

Türkiye’de ilk kez düzenlenen TDL yarışlarının birinci etabı İstanbul, 11 Mart Cumartesi günü  Bilim ve Teknoloji Haftası’nda KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşti.

Türkiye Drone Ligi 1. Etap Sonrası Genel Klasman şu şekilde:

Birinci, ‘’ Kaan Atahan Ceylan’’     –  18 Puan

ikinci, ‘’ Berkcan Hacımusalar’’      –  14 Puan

Üçüncü, ‘’ Mert Bilaloğlu ‘’              – 12 Puan

Dördüncü, ‘’Evren Eşbe ‘’               – 10 Puan

Beşinci, ‘’ Berat Özdemir’’               – 8 Puan

Altıncı, ‘’ Ersin Gürel ‘’                     – 6 Puan

Yedinci, ‘’ Buğra Kaan Kabakçı’’      – 4 Puan

Sekizinci, ‘’ Dennis Riessbeck’’      –  3 Puan

Dokuzuncu, ‘’ Celaleddin Demir ‘’     – 2 Puan

Onuncu, ‘’ Levent Oktay’’                  – 1 Puan

Türkiye Drone Ligi 1. Etap Finalistleri

TDL’nin birinci etap finalinde en iyi zaman , konuk pilotlardan DroneRacers takımının ‘’Oh Guy Fpv’’ takma adlı pilotu  Karan Gharbharan ‘ın oldu. Diğer konuk DroneRacers pilotu ‘’ Jedeye’’ takma adlı Vince Irie ise genel klasmanda 5’inci sırada yer aldı.

Türkiye Drone Ligi’nin sezon boyunca her etabında yabancı konuk pilotlar da yer alacak.  Yabancı konuklar Türkiye Drone Ligi’ndeki puanlamaya dahil edilmeyecekler.

Türkiye Drone Ligi Ödülleri Sezon Sonu Şampiyonunu Bekliyor

6 Etaptan oluşan Türkiye Drone Ligi’nin şampiyonu, sezon sonunda en yüksek puanı toplayan pilot olacak.

TDL şampiyonasında 1’inci 8000 TL , 2’inci 4000 TL, 3’üncü 2000 TL ödül kazanacak. Şampiyon pilot ise aynı zamanda yurt dışındaki yarışlarda ülkemizi temsil etmeye hak kazanacak.

Türkiye Drone Ligi’nde her etap sonunda TDL’nin ve sponsorlarının ilk on sıralamasında dereceye giren pilotlara mansiyon ödülleri verilecektir.

 

TÜRKİYE DRONE LİGİ YARIŞLARI TV PROGRAMI İLE EKRANLARDA  YERİNİ ALIYOR

Modern teknolojinin sporu olarak adlandırılan drone yarışları, TV8,5’da yayınlanacak olan ‘’Türkiye Drone Ligi Yarışları’’ programı ile izleyici ve drone severler ile buluşacak. İlk program yayını 18 Mart 2017 Cumartesi günü.

İlk Uçuş… İlk Yarış…

Saat 13:00’da kapıların açılması ile birlikte drone meraklıları etkinlik alanında stantlarda birbirinden farklı bilim ve teknoloji atölyeleri deneyimleme fırsatı yakalarken aynı zamanda ilk drone uçurma deneyimlerini de yaşadılar. Drone yarışına ilgi duyanlar da simülatörlerde  özel yarış kumandaları ile dronelarını kontrol ederek uçuş zevkini tattılar.

TDL pilotlarının heyecanını izleyiciler arttırırken tüm gün süren canlı ve DJ performanslar da günün temposunu arttırdı. Özel konuklar, İzzet Öz ve Fuat Güner’in katılımı da yarış gününe ayrı bir renk kattı.

TDL 1. Etabında 1 saat süren antrenmanlardan sonra pilotlar start gruplarındaki kalkış yerlerinin belirlenmesi için sıralama turlarında en yüksek performanslarını gösterdiler.  Sıralama turlarından sonra grup halinde yarışılan çeyrek ve final yarışları yapıldı. Finale gelindiğinde ise içlerinde konuk pilotun da bulunduğu 4 kişilik grup 6 tur boyunca yarış heyecanını doruğa taşıdılar.

TÜRKİYE DRONE LİGİ’NDE MÜCADELE 5 ETAP DAHA SÜRECEK

Türkiye Drone Ligi’nin diğer etapları için hazırlıklar hızla devam ediyor.  Bunun yanı sıra şampiyon olabilmek için her etaba katılma zorunluluğu bulunmuyor. Şampiyon, lig puantajına göre belirleniyor.

Türkiye Drone Ligi pilot başvuruları  www.turkiyedroneligi.com adresi üzerinden yapılıyor. 

Detaylı bilgi için;

Özge Dede
Türkiye Drone Ligi
ozge@turkiyedroneligi.com