HABERLER

DroneManya ile Ataşehir Gençlik Festivali’ndeydik

19 Mayıs 2017’de 19 Mayıs Atatürkü Anma Gençlik ve Spor Bayramı şenlikleri kapsamında Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Ataşehir Gençlik Festivali’nde binlerce genç biraradaydı. ‘DroneManya’ şov yarışlarımız ilk kez bu festivalde yapıldı. Teknolojik bir şov yarışı olan DroneManya etkinliğinden, yarışların yanı sıra maker standları ve hobi ürünlerinin satıldığı standlar ile drone severler için rengarenk bir gün düzenlendi. Türkiye Drone ligi’nin en deneyimli 7 pilotu arasında düzenlenen yarış kıyasıya sürdü. Ayrıca freestyle gösterileriyle de oldukça heyecanlı dakikalar yaşattılar. Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’nin de fpv gözlükleri ile yarışları takip etmesi bizi çok mutlu etti. 

Battal İlgzedi - DroneManya

Dennis Reissbeck, Evren Eşbe, Seçkin Okcebe, Mert Bilaloğlu, Buğra Kaan Kabakçı, Barış Alp ve Kaan Karabıyık arasında geçen kıyasıya mücadelede finale adını yazdıran pilotlar Seçkin Okçebe ve Mert Bilaloğlu oldu. Final yarışında Mert Bilaloğlu’nun kazasını avantaja çeviren Seçkin Okçebe, rahat bir uçuşla yarışın galibi oldu. Yarışçılara ödülleri, Türkiye Drone Ligi kurucuları Can Tayfun, Çağrı Baydemir ve Özge Dede tarafından verildi. 

DroneManya Ödül Töreni

Drone yarışları dışında serbest tırmanma platformu, rodeo boğası, insan langırtı gibi birçok eğlenceli bölüm de ziyaterçiler tarafından büyük ilgi gördü. Yarışçılarımız da rodeo yeteneklerini sergilediler. Ayrıca 50 adet lise grubundan oluşan konserler zinciri de görülmeye ve dinlenmeye değerdi. Birbirinden yetenekli lise müzik grupları, sahnede parçalarıını seslendirdiler. 

Dennis Reissbeck- Rodeo Skillz

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da konuşma yaptığı Ataşehir Gençlik Festivali, Hayko Cepkin konseri ile son buldu.